سبد خرید خالي مي باشد
سه شنبه, 01 فروردين 1396 06:04

شرایط خوابگاهها و محل اقامت دانشجودر کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در هنگام تحصیل بستگی به محل تحصیل و امکانات رفاهی دارد. امکان اخذ خوابگاه در بیشتر دانشگاه ها و کالج های کانادا برای تمامی متقاضیان فراهم می باشد. دانشجویان می توانند در محل های مسکونی خارج از دانشگاه و یا کالج همانند پانسیون ها زندگی نمایند. بر اساس قوانین، پانسیون ها، و یا خانواده های کانادایی برای اجاره و انجام فعالیت باید تاییدیه های لازم را از دبیرستان، کالج و یا دانشگاه ها و موسسات داشته باشند. خانواده ها و پانسیون ها همچنین مسوول تهیه امکانات زندگی، مطالعه و تغذیه دانش آموزان و دانشجویان بوده و رفتار آنها را در هنگام اقامت زیر نظر خواهند داشت. سکونت در پانسیون بویژه برای دانش آموزان دوره های دبیرستان که سن کمتری دارند توصیه می گردد. دانش آموزان در هنگام تحصیل همچنین می توانند از امکان زندگی با خانواده های کانادایی که به عنوان "Homestay" شناخته می شود نیز بهره ببرند. مهمترین ویژگی زندگی با خانواده کانادایی امکان آشنایی سریع تر با فرهنگ مردم کانادا و یادگیری بهتر زبان انگلیسی می باشد.)

شرایط مختلفی برای مسکن دانشجویانی که در کانادا تحصیل مینمایند وجود دارد. بسیاری از دانشگاهها و دانشکده ها دارای مراکز اقامتی برای دانشجویان هستند که این مراکز امکانات خواب، آسایش و خوراک دانشجویان را فراهم میاورند. هزینه های در نظر گرفته شده در زیر بطور تخمینی میباشد.

هم خانگی با خانواده های کانادای همراه با خوراک روزانه

100$-250$ در هفته

مسافر خانه و اقامت گاههای موقت برای دانشجویان

80$-150$ در هفته

هم اتاقی با دانشجویان دیگر

50$-160$ در هفته

اجاره خانه و یا اتاق

70$-300$ در هفته

خوابگاه دانشگاه

80$-250$ در هفته

 زنـدگـی با خـانواده کـانـادایی

بسیاری از خانواده های کانادایی از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند. این امر ممکن است راه موثری برای دانشجویان در یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه، آموزش در مورد زندگی روزمره در کانادا و دیدار با مردم مهربان این کشور باشد. زندگی کردن با خانواده کانادایی یک محیط با ثبات و امن برای افراد جوان تر که برای تحصیل به کانادا آمده اند می باشد. قیمت ها با توجه به محل، و برخی از خدمات اقامتگاه متفاوت خواهد بود.

 اقـامتگـاه / خـوابگـاه

بسیاری از مدارس دارای اقامتگاه در نزدیکی دانشگاه می باشند. اتاق می تواند در اندازه و کیفیت متفاوت باشد، و بسیاری از خوابگاه های دارای آشپزخانه، توالت ها، حمام و امکانات شستشوی مشترک هستند. معمولا گزینه ای برای داشتن اتاق های مشترک یا خصوصی وجود دارد، و خوابگاه ها معمولا از نظر جنسیت جدا می باشد. در برخی موارد، غذاخوری و برنامه غذایی که می تواند در هزینه اتاق اضافه شود وجود دارد. بسیاری از خوابگاهها مبله هستند، و یک راه ایده آل برای درگیر شدن در فعالیت های دانشکده و دیدار با دانش آموزان دیگر می باشد.

اجــاره

اجاره به عنوان یک گزینه برای دانش جویان همواره می باشد، اما قیمت، کیفیت و دسترسی بسیار متفاوت است. اجاره اغلب در شهرهای بزرگ بالا می باشد، و نمی توان به تمام مکانها همواره دسترس داشت. بسیاری از دانشجویان برای کاهش هزینه ها ترجیح می دهند هم خانه داشته باشند و محل اقامتشان نزدیک به مکانهایی باشد که بتوانند احتیاجاتشان را فراهم کنند.

 

خواندن 469 دفعه