سرمایه گذاری

هدف از این شیوه جذ ب مدیران برای سرمایه گذاری میباشد که علاقه مندان به توسعه تولید و اشتغال در کانادا هستند بر اساس قوانین جدید متقاضی واجد شرایط باید مبلغ ۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری کنند و به مدت ۵ سال در یکی از بیزنس های کانادا سرمایه گذاری کنند و بعد از ۵ سال مجدد به شخص برگردانده خواهد شد . و در مقابل از طرف دولت کانادا اقامت دائم به متقاضیان داده خواهد شد .

اگر افراد تمایلی به سرمایه گذاری ۸۰۰ هزار دلاری به صورت یکجا ندارند میتوانند با یک شرکت سرمایه گذار مانند بانک قرارداد سرمایه گذاری منعقد کنند و مبلغ ۸۰۰ هزار دلار را برای سرمایه گذاری وام بگیرند . موسسه یا بانک به نیابت از سوی متقاضی سرمایه گذار؛ سرمایه گذاری ۸۰۰ هزار دلاری را انجام داده و تنها سود سرمایه گذار را از متقاضی دریافت میکند و سود این سرمایه گذاری ۱۸۰ هزار دلار کانادا خواهد بود .

بطور کلی سرمایه گذاری شامل شرایط ذیل میباشد :

۱- دارای حداقل ۱,۶۰۰,۰۰۰ دلار کانادا دارائی خالص. این دارائی میتواند شامل زمین و منزل و اشیا دیگر باشد. توجه داشته باشید که هیچ لزوم یا اجباری برای اوردن این دارائی به کانادا نیست و این بستگی به تصمیم سرمایه گذار دارد. این دارائی میتواند در مورد دولت فدرال کلا متعلق به همسر باشد و در مورد ایالت کبک قسمتی از ان متعلق به همسر و یا حتی میشود بعنوان هدیه به سر مایه گذار هدیه شده باشد البته بشرط اینکه شش ماه از تاریخ ان گذشته باشد.

۲- شخص سرمایه گذار دارای تجربه مدیریت بمد ت دوسال ظرف پنج سال گذشته باشد سرمایه گذار میتواند صاحب موسسه تولیدی یا خدماتی باشد و بتواند دفاتر سود وزیان مالیاتی ومدارک افراد استخدام شده خود را عرضه کند.یا اینکه مدیر شرکت یا سازمان و یا قسمتی از یک شرکت یا موسسه ای را با حداقل دو نفر کارمند تمام وقت بعهده داشته باشد.

۳- پس از گزینش از طرف دولت فدرال یا ایالت کبک سرمایه گذار بایستی یا مبلغ ۰۰۰ ۸۰۰,۰۰۰ دلار کانادا را بدون بهره بمدت پنج سال تحت اختیار دولت فدرال یا ایالت کبک قرار دهد یا به یکی از بانکهای مورد اعتماد دولت اجاره دهد .

مزایای سرمایه گذاری :

  • مجبور نبودن اشخاص به زندگی در کانادا و یا استانی خاص
  • نداشتن تعهد سرمایه گذاری در کانادا
  • دولت کانادا شرایط اسان تری را برای سرمایه گذاران در نظر میگیرد
  • سرعت با لا در رسیدگی به پرونده سرمایه گذران

از طریق خویشاوندی :

برای اقدام به کسب اقامت کانادا از روش مهاجرت خویشاوندی فدرال باید یکی از اعضای درجه اول خانواده متقاضی ساکن کانادا باشد و آمادگی پذیرش تعهدات مربوط به روش خویشاوندی را داشته باشد.این خویشاوند باید دارای شهروند کانادا (Citizen)ویا اقامت دائم (Permanenr Resident ) باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز در این گروه جای میگیرند .

روش مهاجرت خویشاوندی به دو گروه زیر تقسیم میشود:

همسر شما و همچنین فرزندان وابسته به شما یا همسرتان میتوانند برای کسب اقامت دائمی کانادا واجد شرایط باشند..

درخواستهای روش مهاجرت خویشاوندی برای همسر یا فرزندان میتوانند هم در صورتیکه فرد اسپانسر کننده در داخل و هم اگر خارج از کانادا زندگی کند، تشکیل شود. به این معنی که برای اقدام به مهاجرت همسر یا فرزندان الزامی به زندگی فرد اسپانسرکننده در کانادا وجود ندارد.

شما میتوانید اسپانسر همسر یا فرزندان وابسته خود یا همسرتان شوید اگر شهروند یا دارای اجازه اقامت دائمی کانادا بوده و بیش از ۱۸ سال سن داشته باشید.

شما میتوانید به عنوان اسپانسر همسر یا فرزندان خود که با شما در کانادا زندگی میکنند اقدام کنید، حتی اگر آنها وضعیت اقامت قانونی در کانادا را نداشته باشند، اما واجد شرایط کسب اقامت باشند.

شما همچنین میتوانید به عنوان اسپانسر برای همسر و یا فرزندان خود که در خارج از کانادا زندگی میکنند اقدام به تشکیل پرونده مهاجرت نمایید، در صورتیکه ایشان واجد تمام شرایط ضروری باشند.

هنگامی که شما برای همسر یا فرزندان خود یا همسرتان اقدام به تشکیل پرونده درخواست مهاجرت به روش خویشاوندی میکنید ، باید نشان دهید که توانایی کافی برای سرپرستی و حمایت از آنان را دارید. هر چند که الزامی به نشان دادن حداقل درآمد را (که با حداقل درآمد ضروری برای خانواده ها تطابق داشته باشد) ندارید زیرا نشان دادن حد مشخصی از میزان درآمد مربوط به روش خویشاوندی برای کسب اقامت سایر اعضای خانواده غیر از همسر و فرزندان است. همچنین در صورتیکه فرزند وابسته شما یا همسرتان خود نیز دارای فرزند یا فرزندانی باشد شما باید از شرایط مالی مشابهی پیروی کنید.

اسپانسر کردن سایر بستگان واجد شرایط :

در صورتیکه شما شهروند یا فرد دارای حق اقامت دائمی کانادا باشید و حداقل ۱۸ سال سن و حضور فیزیکی در خاک کانادا داشته باشید میتوانید اسپانسر بستگان خود به شرح زیر شوید:

پدر و مادر

پدربزرگ و مادربزرگ

خواهران و برادران و فرزندان آنها، نوه ها و فرزندانی که یتیم هستند و زیر ۱۸ سال بوده و ازدواج نکرده باشند

بچه های زیر ۱۸ سال که بخواهید سرپرستی آنها را بر عهده بگیرید.

یک نفر از بستگان در صورتیکه فرد نزدیکتری که بتواند تحت حمایت شما قرار بگیرد و شهروند یا فرد مقیم کانادا باشد و واجد شرایط اسپانسر شدن هم باشد وجود نداشته باشد.

شرایطی که بر اساس آن ممکن است شما واجد شرایط اسپانسر شدن نباشید:

عدم امکان فراهم ساختن حمایت مالی لازمی که قبلا نسبت به کسی متعهد شده بوده و امضا کرده بودید.

محکومیت به حکم دادگاه برای پرداخت نفقه یا تامین هزینه های فرزند.

دریافت اعانه و وجوه مالی از دولت برای دلایلی غیر از ازکارافتادگی.

محکومیت به جرمی جنایی یا جنسی و یا ارتکاب جرم علیه اعضای خانواده خود بسته به شرایطی از قبیل ماهیت جرم ارتکابی، زمان وقوع آن و اینکه آیا محکومیت شامل عفو یا بخشودگی شده بوده.

دیرکرد یا عدم پرداخت تعهدات و وامهای مهاجرتی.

زندانی بودن.

اعلام ورشکستگی مالی که هنوز خاتمه نیافته باشد.

در صورتیکه قبلا اسپانسر کسی شده باشید که بعدا از دولت کانادا در خواست کمکهای مالی نموده باشد ممکن است که دیگر واجد شرایط دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشند که در اینجا ذکر نگردیده ولی میتوانند باعث شود که شما امکان اسپانسر شدن برای دیگران را نداشته باشید .اسپانسر شدن تشخیص داده نشوید

از دیگر روش های اقامت موقت در کانادا میتوان به روش های زیر اشاره کرد :

Business visa , Students , Turist ,Skill Worker